Format Kitap
Barkod 9786057787767
Yayın Tarihi 2020-04-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 213
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Roberto C. Canova
Çevirmen   : Ayşe Bilgehan

Tiber Nehrinin mümbit havzasında, dünyanın en görkemli mitolojilerinden birisi, uzun asırlar boyunca sessizce uyudu. Sonra M.Ö. 70-19 yıllarında ünlüm Romalı şair Publius Vergilius Maro (Virgil) bu söylenceyi kadim uykusundan uyandırdı.
Afrodit'in oğlu, Hector'un kuzeni Aeneis, Troyalı bir kahramandır. Aeneis, efsanelere göre Ankhises'le soyu Truva krallarına dayanır. Aenesis Yunan istilasından sonra İtalya'ya gelerek, sonradan Roma olacak Lavinium kentini kurar. Elbette onun ardından Remus ve romulus gelerek Roma'yı inşa edecektir. Okuyanın soluğunu kesecek kadar canlı anlatımıyla, bu kadim Roma efsaneleri, dünyanın en canlı efsaneleridir. Mars Tanrısı ile Vesta bakiresi, Tarpeia'nın İhaneti, Ölüler Ülkesi gibi efsanelerle Roma Mitolojisi ayrı bir ahenk ve derinliğe sahiptir.
Tarih boyunca en büyük imparatorluklardan birisi olmuş ve unvanı'' Dünyanın Anası'' olarak anılmış büyük ve kadim bir medeniyet olan olan Roma İmparatorluğu Mitolojisinin tüm ayrıntılarını bulacaksınız. Bu medeniyetin, antik çağlardan bu güne kadar gelmiş sistemli ve derin bir çalışmasıdır bu kitapta.
Roma mitolojisi, imparatorluk öncesinin söylencesi ve kadim zamanın görgü tanığıdır.

devamını oku..
Etiketler : SEÇ AL 7 TL
Kategori : Tarih
% 72
indirim
7.00
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 18.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %72 indirim