Format Kitap
Barkod 9786057787798
Yayın Tarihi 2020-04-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 230
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Shamuel Y. Brodsky
Çevirmen   : İbrahim Halil Fırat

Sonsuza akıp giden zaman, ne zaman ve nerede başladı? Dünya ve evren nasıl var edildi? İlk insan , ilk hayat, ilk yerleşim nasıldı? İnsanlığın ilk aşkı, ilk beraberliği; hatta ilk hasreti ne zaman başladı ve nasıl şekillendi? İlk günah ve ilk ceza nasıldı? Şekli, rengi ve tadı nasıldı cazibesiyle insanı cennetten kovduran yasak meyvenin? Neyle ve neden yapıldı ilk kavga? İlk insan kanı ne zaman aktı ve ilk kurban nerede verildi? İnsanın her hatasına ve hatta her günahına sebep gösterdiği şeytanla husumetimiz ne zaman ve nasıl başladı? İlk isyan, ilk tufan , ilk gemi ve ilk yolcuların (her canlıdan bir çift) su üstündeki macerası nasıl şekillendi?
Bunlar gibi daha bir nice dayanılmaz merak uyandıran soruların cevabı İbrani Mitolojisi' nde saklıdır. Öyle ki İbrani Mitolojisi, henüz insanlık tarihi başlamadan başlar. Yeryüzünde bir yaşamdan bahsedilmediği kadim bir zamanın (başlangıcın) esrarengiz serüvenini ve ötelerdeki cenneti gözler önüne serer İbrani Mitolojisi.
Tevrat' ın (Eski Ahit'in) birinci bölümü Tekvin (İbranice adıyla Bereşit) zamanın ve hayatın ''Başlangıç'' kitabıdır. Kadim Tekvin'in ışığında hazırlanan bu kitap, İbrani Mitolojisi olduğu kadar, insanoğlunun ilkleri kitabıdır.

devamını oku..
Etiketler : SEÇ AL 7 TL
Kategori : Tarih
% 72
indirim
7.00
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 18.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %72 indirim